Головна/ Блог/

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛИТКИ ЯКІ ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Гайд

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛИТКИ ЯКІ ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛИТКИ ЯКІ ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Автор: PLYTKAR / 29.11.2021

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛИТКИ ЯКІ ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Напевне, найскладніше завдання для моїх клієнтів — вибрати плитку, яка буде не тільки гармонічно вписуватися в інтер'єр, але й прослужить їм довго та надійно. Для цього важливо знати технічні характеристики, про які я вам і хочу розповісти. 

Тож не лякайтеся великого об'єму інформації, обіцяю, що ця стаття буде корисною шпаргалкою для вас.

СТАНДАРТИ
Існує кілька європейських стандартів для встановлення технічних параметрів плиток.

Найвідоміші з них:

В Україні діють ГОСТи:

Також рекомендую дуже уважно дивитись на властивості плитки, які вказуються символами на пакуванні.

 

 

Якщо вам потрібна плитка для внутрішнього облицювання, то треба відразу визначитися з місцем призначення. Тому що, наприклад, плитка для підлоги повинна володіти ще однією важливою якістю — підвищеним опором до стирання та мати антислизькість.
Неодноразове повторення одного значка свідчить про високий рівень цього показника. 

 

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД: для облицювальної глазурованої плитки ця характеристика найголовніша. Стіни з вибоїнами та дефектами глазурі зводять нанівець весь ремонт. 

 

 

 

ГЕОМЕТРИЧНІ РОЗМІРИ: по конфігурації настінну плитку підрозділяють на прямокутну, квадратну, фігурну та фасонну. 

До її геометрії ГОСТ пред'являє високі вимоги: форма має бути правильною, а межі та кути — чіткими. У прямокутних і квадратних плитках бічні поверхні повинні складати прямий кут з лицьовою.

ЛІНІЙНІ РОЗМІРИ:

 

 

КРИВИНА ЛИЦЬОВОЇ ПОВЕРХНІ: допустимі ГОСТом відхилення плиток від форми по кривині:

КОСИЙ КУТ: для плиток понад 150 мм припустиме відхилення від прямого кута не більше 1 мм. 

ВОДОПОГЛИНАННЯ І МІЦНІСТЬ: для облицювання вологих приміщень (ванни, басейни) пред'являють вимоги підвищеної вологостійкості. Адже якби плитка вбирала вологу, як губка, вона б швидко втратила вигляд: змінила колір, малюнок, якість та навіть фізичні властивості. 

МЕЖА МІЦНОСТІ ПРИ ВИГИНІ: при транспортуванні та укладанні важливо наскільки міцна плитка. Цей показник залежить від складу виробів, пористості та дотримання технологічних норм. У якісній настінній плитці межа міцності при вигині по ГОСТу становить не менше 15 МПа. У бракованій продукції це значення нижче. 

КОЕФІЦІЄНТ ТЕРТЯ: цей параметр визначає ступінь ковзання поверхні. Існують чотири категорії:

 

 

ТОН ПЛИТКИ: тональність виробу може трохи відрізнятися від заявленого кольору. Колір позначають на упаковці цифрою або буквою.

КАЛІБР: плитка сортується по партіях одного розміру (калібру) з допуском різниці, яка встановлюється нормативами. Калібр вказується на упаковці поряд з номінальним розміром. При покупці плитки необхідно простежити, щоб вся партія продукції мала єдиний тон і калібр.

 

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ ГЛАЗУРІ

Хімічна стійкість: стіни облицьовують плиткою в побутових приміщеннях, де часто потрібно проводити вологе прибирання. Здатність поверхні витримувати вплив різних речовин (хімії, жирів, кислот), не змінюючи при цьому зовнішнього вигляду, визначає її хімічну стійкість. 

Згідно з нормами, плитці присвоюється клас стійкості до агресивних середовищ:

 

 

Термічна стійкість глазурі: відповідно до Держстандарту, глазуровані керамічні плитки для внутрішнього облицювання стін повинні витримувати температуру до +125 С і різке охолодження у воді при температурі +15 С без зміни якості.

Вітаю, все необхідне ви вже знаєте. А якщо у вас залишились запитання, то з радістю я або ж моя команда відповість вам.