Головна/ Блог/

ПЛИТКА В ІНТЕР'ЄРІ: ВАННА, КУХНЯ, ПЕРЕДПОКІЙ

Гайд

ПЛИТКА В ІНТЕР'ЄРІ: ВАННА, КУХНЯ, ПЕРЕДПОКІЙ

ПЛИТКА В ІНТЕР'ЄРІ: ВАННА, КУХНЯ, ПЕРЕДПОКІЙ

Автор: PLYTKAR / 30.11.2021

ПЛИТКА В ІНТЕР'ЄРІ: ВАННА, КУХНЯ, ПЕРЕДПОКІЙ

Я впевнений, що душу будинків формують люди, які в них живуть. А ще я впевнений, що ванна та кухня — це кімнати, де плитка дає відчуття візуальної чистоти. І там вона є найважливішим елементом, бо саме плитка допомагає об'єднати меблі, технику та інші предмети в просторі гармонічно. 

 

Але залишається дуже важливе питання: як правильно її підібрати, щоб відчути цю гармонію? Що ж, що стосується дизайну, то це тільки ваше бачення та смак, бо, як пам'ятаєте, саме ви — душа будинку. Але я можу направити вас, та розповім яка плитка ідеально підійде до вашої ванної, кухні та коридору.

 

ВАННА КІМНАТА 

Тут підлога і стіни контактують з хімічними речовинами, що залишають плями. Тому у ванну бажано вибирати плитку:

 

Для облицювання стін (які піддаються впливу води та пару) — підійде керамічна плитка або скляна мозаїка. Керамічна плитка буде доречною і для облицювання душової кабіни або зовнішньої сторони ванни. 

На ділянках, які контактують з водою, краще використовувати плитку великого розміру, зменшуючи при цьому кількість швів — вони найбільш уразливі, навіть якщо при укладанні використовували водостійкий шовний заповнювач. 

Для підлоги застосовуємо плитку з класом стирання не менше 2. Рекомендую вибирати жорстку матову плитку, оскільки на глянцевій можна підсковзнутися. Також доречною буде ребриста плитка з жолобками.

Кольори плитки в ванну: білий, блакитний, синій, бірюзовий — вони асоціюються з водою, морем. Можна, звичайно, зробити свою ванну і блискуче-чорною, але якщо вона простора.

 

КУХНЯ 

Це кімната з підвищеною вологістю повітря, до того ж тут існує небезпека контакту облицювання з жиром і маслом, органічними кислотами. 

Сюди підійде:

 

Плитка на підлогу повинна бути особливо міцною, водостійкою, з підвищеними механічними та хімічними характеристиками з низькою пористістю, 3-го класу стирання. Найбільш уразливі місця — біля плити, холодильника, мийки — їх бажано облицювати матеріалом стійким до побутової хімії. 

Для стін кухні підійде водостійка кахельна плитка з щільною структурою і підвищеною хімічною стійкістю.

 

ПЕРЕДПОКІЙ

Підбираючи плитку для цього приміщення, важливо пам'ятати, що саме тут на підлогу приходиться інтенсивне навантаження. Отже плитка в передпокої повинна мати підвищену стійкість до стирання. Передпокій — це сполучна ланка між вулицею і житлом. Тому важливо для підлогової плитки мати:

Сюди підійде керамограніт або керамічна плитка з 3-4 класом стирання. 


Дякую, що прислухаєтесь до моїх порад. Сподіваюсь, що вибір плитки для вас дійсно стане зрозумілим та легким.